Marcin Górzyński

absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie (SGH) oraz Uniwersytetu Warszawskiego (UW), ekonomista, urodzony w 1971r. w Warszawie. Uczestnik warsztatów fotograficznych Masterclass z Tomaszem Tomaszewskim, Ernesto Bazan’em oraz Robertem Clark’iem.

Fotografia to moje hobby i moja pasja, a ostatnio praca (Agencja Prasowa FOTONOVA). Fotografuję w zasadzie od dzieciństwa, kiedy to po raz pierwszy dostałem w prezencie aparat. Jednak świadome robienie zdjęć zaczęło przychodzić z wiekiem. Absolutnie zgadzam się z opinią, że fotografowanie jest formą myślenia i ukazywania naszego sposobu postrzegania świata innym ludziom. Jest tym bardziej pełne i dojrzałe, im my sami jesteśmy dojrzalsi
i mądrzejsi. Jest formą odkrywania świata, ludzi, a także samego siebie.

Najlepiej czuję się w fotografii reportażowej, podróżniczej, fotografii ludzi oraz przyrody. Czasami jednak lubię stawiać przed sobą nowe wyzwania. Mam wtedy wrażenie, że jestem odkrywcą nowych światów.

Lubię pracować i spotykać się z ludźmi z poczuciem humoru oraz z dystansem do siebie. Inteligentnymi i otwartymi. Umiejącymi docenić różnorodność otaczającej nas rzeczywistości.